Jitka Jánská na MČech opět stříbrná, dařilo se i dalším Klatovákům

Na sklonku října se v Hrdoňově na břehu Lipenské přehrady konalo podruhé za sebou Mistrovství Čech mládeže v šachu do 16-ti let. Z klatovských nadějí se týdenní šampionát nejvíce vydařil Jitce Jánské. V kategorii do 16-ti let hrané na 9 kol, kde chlapci a dívky hrají dohromady, Jitka před posledním kolem figurovala dokonce i na medailové pozici mezi chlapci.

V posledním kole však nestačila na suverénního vítěze kategorie chlapců Jiřího Rýdla z Vlašimi. Klatovská šachistka tak zopakovala loňský úspěch a obhájila 2. místo v kategorii dívek do 16-ti let se ziskem 6 bodů, když ji na pomocné hodnocení přeskočila Nela Pýchová z Vlašimi. Další Klatovák Milan Fürbacher si mezi šestnáctiletými vedl proti papírově silnějším soupeřům také velmi dobře a s 5,5 body se umístil jen těsně za branami postupu na Mistrovství České republiky. Mezi děvčaty do 14-ti let zastupovala klatovský šach Maryam Amina Koucha, která obsadila 4. místo, i když po povedeném začátku turnaje pomýšlela na medaili. V kategorii do 12-ti let reprezentovala Klatovy nejmladší členka výpravy Natálie Schwarzová, která oproti loňsku zaznamenala zlepšení a skončila ve své kategorii devátá.

Další čtyři členové výpravy Sokola Klatovy se v rámci přípravy na nadcházející sezónu soutěží družstev zúčastnili doprovodného turnaje a skončili nad očekávání dobře. Filip Šimůnek celý doprovodný turnaj vyhrál se ziskem 7 bodů a Jindřich Havlík skončil 4. se 6 body. Martina Kocandová získala první cenu v kategorii žen a klatovská naděje Tomáš Hurdzan, který měl již zajištěn přímý postup na Mistrovství republiky do 14-ti let, se i přes pozvolnější start také vyhoupl do horní poloviny startovního pole. Výsledky všech hráčů Sokola Klatovy v Hrdoňově jsou tak velkým příslibem jak pro jarní MČR mládeže, tak i pro soutěže družstev.