Úvodní stránka

Organizace závěru šachového turnaje Klatovská věž se ujala slečna Monika Neščáková.

To je důkaz, že v Klatovech mají dost schopných organizátorů soutěží. Tato soutěž je určena pro začínající hráče šachu. Soutěže se 26.4.2014 zúčastnilo celkem 47 šachových nadějí v boji o celkové umístění v seriálu pěti turnajů. V 5. turnaji se nejvíce dařilo v kategorii 1. - 4. tříd Petru Flajšmanovi ze Slavoje Dvorec. Druhé místo obsadila Michaela Muková z Přeštic a třetí skončil Jan Treml z ŠK 64 Plzeň. Skupinu dětí z MŠ vyhrál Dominik Šnajdr z Klatov před Adélou Janouškovou z ŠK Líně a Tomášem Hrdličkou z Klatov. Kategorii 5. - 9.tříd ovládl Michal Polák ze ZČE Plzeň následován Pavlem Flajšmanem ze Dvorců a Pavlem Svobodou z Tachova.

Do celkového pořadí se započítávaly tři nejlepší výsledky a tady jsou Ti nejlepší. Seriál Klatovské věže pro začínající hráče šachu v kategorii MŠ vyhrál Dominik Šnajdr, druhé místo obsadila Adéla Janoušková a o bronzovou pozici se podělili Hrdlička Tomáš se Škodovou Marií. Skupinu 1. - 4. tříd se zúčastnilo celkem 70 dětí a nejlepším se stal Jiří Škoda z Plzně před Petrem Flajšmanem ze Dvorce Dominikem Heinrichem z HeřNýř. Soubojů v kategorii 5. - 9. tříd se zúčastnilo celkem 28 borců s tímto výsledkem: Nejlepším v této skupině se nakonec stal Pavel Flajšman ze Dvorců, stříbro vybojoval Pavel Žalud z Tachova a bronz nakonec získal Michal Polák ze ZČE Plzeň.