Úvodní stránka

První kolo turnaje O pohár města Klatov Unileasing Open

V sobotu odpoledne v Kulturním domě Klatovy byl slavnostně zahájen tradiční šachový turnaj O pohár města Klatov Unileasing Open. Po úvodním slovu ředitele Václava Kopeckého promluvili k účastníkům  ředitelka MKS Věra Schmidová a starosta Klatov Rudolf Salvetr, který mj. při této příležitosti blahopřál předsedovi Šachklubu Sokol Klatovy Jaromíru Novákovi k jeho životnímu jubileu. Potom již hlavní rozhodčí Petr Herejk zahájil 1. kolo turnaje.

 

V hlavním „A“ turnaji (Rodenstock Open) favorité většinou své soupeře dříve či později udolali, pouze FM Lukáš Vlasák přenechal na druhé šachovnici po remíze půl bodu mladému Janu Miesbauerovi. Dominance výše nasazených hráčů byla dále narušena již jen  na zadních šachovnicích.  Domácím hráčům vstup do turnaje nevyšel podle představ, a tak nakonec z nich zabodoval pouze Filip Šimůnek. Zkušení matadoři Kántor a Novák, stejně jako dorostenci Bodický, Jánská, J. Eret i Hurdzan odešli poraženi, když zejména Jonáš Eret nebyl daleko minimálně od remízy, kterou mu ostatně jeho papírově silnější soupeř FM Bartoš v jednu chvíli sám nabídl.

Turnaj „B“ přinesl na úvod překvapení na účet turnajové jedničky Radka Matějky. Bohatě zastoupení Klatováci si odnesli z prvního kola přibližně padesátiprocentní zisk, přičemž na vítězství dosáhli Hrdlica, M.Eret, Šimáček, Sova a Fekete. Trochu více než „půlku“ očekávali Kocandová a Fürbacher, naopak pro Natálku Schwarzovou je tentýž počinek určitě povzbuzením do následujících kol. Ostatní domácí hráči zatím neuspěli.

Šachisté se budou v hracím sále scházet až do příští neděle k jednomu turnajovému kolu denně, kromě toho se rozběhnou i četné doprovodné akce připravené pořadateli ze Šachklubu Sokol Klatovy.