Úvodní stránka

Kostky jsou vrženy, ale rozhodnuto ještě není

Turnaj O pohár města Klatov Unileasing Open se blíží k rozuzlení tajenky, kdože bude vítězem. Nápovědu nám však 8. kolo určitě poskytlo. Počet aspirantů na celkové prvenství se v A turnaji zúžil na tři, B turnaji dokonce jen na dva. Shodou okolností v posledním kole na sebe narazí první a druhý hráč průběžného pořadí.

GM Petr Neuman (Rapid Pardubice) cílevědomě útočí v A turnaji Rodenstock Open na další svůj triumf, po výhře nad IM Sodomou již v průběžném pořadí vede (6,5b) a v posledním kole půjde vstříc turnajovému vítězství proti druhému Miroslavu Palkovi (ŠK Líně, 6,5b),  který v Klatovech letos hraje ve velmi dobré podobě, což dnes odnesl FM Lukáš Vlasák. Pokud by Palek s Neumanem remizovali, mohl by na první cenu dosáhnout ještě i FM Michal Novotný (Polabiny), jehož vrátila do hry dnešní výhra nad IM Juřkem. Domácí hráči spíše paběrkovali, z čehož se vymyká zasloužená výhra Jonáše Ereta, k remíze dospěli Bodický, Šimůnek a  Hurdzan, na Nováka, Kántora i Jánskou nezbylo nic.

V turnaji Betonové stavby Open drží trumfy Petr Jecha (7b) hrající v posledním kole proti mladému Filipu Steinbauerovi (6,5b). Potěšitelné je, že hájit umístění v první desítce budou hned tři Klatováci - Matouš Eret, Kocandová a Sova (všichni po dnešní výhře 6b).