Úvodní stránka

Jitka Jánská vícemistryně ČR v šachu do 18 let.

Skvělého úspěchu dosáhla 15-ti letá talentovaná hráčka Sokola Klatovy Jitka Jánská, která se ve Frýdku-Místku zúčastnila Mistrovství České republiky v šachu juniorek  a vybojovala stříbrnou medaili mezi dívkami do 18 let a bronz v kategorii do 20 let. Týdenní turnaj sice začala Jitka prohrou, ale vzhledem k tomu, že ve zbytku turnaje již znovu hořkost porážky neokusila a ke čtyřem remízám přidala 4 výhry, propracovala se ziskem 6 bodů až na medailové pozice.

 

Devítikolový turnaj byl po celou dobu velmi vyrovnaný o čemž svědčí 1 bodový rozdíl mezi 1. a 9. místem celkového pořadí. Jitka si může cenit především výhry nad domácí Natálií Kaňákovou, kterou po 5-ti hodinovém tuhém boji dokázala porazit nebo remízy s první nasazenou Martinou fuskovou též z Frýdku-Místku. Ziskem stříbrné medaile si klatovská hráčka vybojovala účast
na Mistrovství Evropy do 18 let a zároveň získala potřebné sebevědomí před dalšími důležitými šachovými akcemi ať už Extraligou dorostu za Sokol Klatovy nebo MČR dívek do 16 let, kterého se vzhledem ke svému věku bude moci zúčastnit a kde bude bojovat nejen o medaile, ale i o postup na ME nebo dokonce MS.