Úvodní stránka

Turnaj O pohár města Klatov zahájen

V Klatovech v sobotu odpoledne odstartoval v kulturním domě 23.ročník šachového turnaje O pohár města Klatov UniLEASING Open. Při slavnostním zahájení po úvodních slovech místostarosty Martina Kříže a dalších řečníků byla vyzdvižena dlouholetá práce p.Václava Kopeckého, jenž v roli ředitele turnaje působí od samého počátku existence tohoto turnaje a letos oslavil 70. narozeniny. Krátce nato vyzval hlavní rozhodčí Petr Herejk hráče k započetí 1. kola.

V hlavním „A“ turnaji (Rodenstock Open) je překvapením prohra 2.nasazeného Vojtěcha Kováře. IM Hausner, který nedávno popularizoval v Klatovech šachy odehranou simultánkou naslepo, dnes rychlou pošetřil síly po přesunu z čerstvě dohraného Openu České Budějovice. Jinak první desítka partií na on-line šachovnicích dopadla podle papírových předpokladů, jen turnajová trojka FM Novotný se musela smířit s remízovým vyústěním boje. Klatovským šachistům úvodní kolo mnoho radosti nepřineslo, zvítězila pouze Jitka Jánská, Tomáš Hurdzan remizoval, zatímco Novák, Hrdlica a Kántor vlivem svého nižšího postavení ve startovní listině hráli na úvod se silnými protivníky a neuspěli.

V turnaji „B“ (Auto Nejdl Open) zatím k zakolísání některého z favoritů nedošlo, Z šestice domácích šachistů vyhrál jen Šimáček, Kocandová, Sova a Denk po prvním kole zůstali bez bodu.

V neděli je na pořadu od 16 hodin 2.kolo, kterému bude předcházet dopoledne (již od 9:00 h) trojice souběžně hraných samostatných Rapid turnajů (Open, Senioři, Mládež).