Úvodní stránka

Úspěšný den pro A i B tým

Na klatovské Áčko čekal v neděli 10. ledna ve 2. lize na domácí půdě důležitý zápas v boji o záchranu s Karlovými Vary, zatímco B tým Klatov přivítal celek Sokol Plzeň Letná B v utkání krajského přeboru II, v němž usiloval o posun do horních pater tabulky.

Karlovarští, ač jsou zatím bez bodu, v Klatovech nedali svou kůži lacino. Chleba se začal lámat až po třech hodinách boje. Tou dobou již Tomáš Hurdzan na třetí a Jindra Havlík na sedmé šachovnici svými výhrami spolu s remízou Jitky Jánské na dvojce položili velmi dobrý základ pro pozdější úspěch družstva. Přidat další body sice nebylo tak snadné a ještě se celkem dlouho hrálo, ale Klatováci utkání měli pod kontrolou, zvláště když remízou po chvíli ještě posunul skóre na slibných 3:1 Martin Vašíček (5.deska). V atraktivní útočně laděné partii rozhodující kamínek k úspěchu přidala Jana Eretová na 6. šachovnici, zatímco Karel Nováček (8.) a Jonáš Eret (4.) příliš na výhru během partie pomýšlet nemohli, takže remízové vyústění těchto partií bylo za této situace rozumným řešením. Hosté plně bodovali jen díky své první šachovnici na úkor Filipa Šimůnka, což  stačilo jen na úpravu konečného stavu na 5:3 ve prospěch Klatov. Potřebné body tedy zůstaly doma a brána k záchraně v soutěži zůstala otevřená, současnou 9. pozici v tabulce budou hráči Sokola Klatovy příště hájit na půdě desátých Podbořan.

Béčko Klatov v souběžně hraném utkání podalo svůj dosud nejlepší výkon v tomto ročníku KP II. Bez ztráty partie dokráčelo neohroženě  k výhře 6:2, když celé body uhráli Šimáček, Němec, Polomis a Bauer, remízu přidali Novák, Hrdlica, Sova a Fekete. Družstvo v tabulce poskočilo na 5. příčku a všechny týmy před ním jsou na dostřel.