Úvodní stránka

Turnaj O pohár města Klatov byl zahájen

V sobotu krátce po 16.hodině odpolední odstartoval v klatovském kulturním domě již 24.ročník šachového turnaje O pohár města Klatov. Při slavnostním zahájení za účasti starosty města Klatov Rudolfa Salvetra a starostky TJ Sokol Klatovy Ivety Lízancové se premiérově představil ve funkci ředitele turnaje Pavel Hrdlica. Vyjádřil za pořadatele přání navázat úspěšně na uplynulá léta, kdy turnaj od jeho počátků vedl Václav Kopecký, který bude nadále působit jeden z rozhodčích. Poté již  hlavní rozhodčí Petr Herejk vyzval hráče k započetí 1. kola.

V hlavním „A“ turnaji UniLEASING Open potvrdila na úvod první desítka nasazených hráčů  beze zbytku roli favoritů, někdy úplně hladce, příkladem budiž rychlá výhra IM Hausnera, který ještě dopoledne dohrával turnaj v Českých Budějovicích, jindy to trochu drhlo, jako u turnajové jedničky GM Neumana, který se k celému bodu prodral až po soupeřově nedůsledné hře v časové tísni. Klatovští šachisté vytěžili z 1.kola 50% bodů, Hurdzan a Šimůnek své dlouhé partie vyhráli, Dolanský přes velkou snahu nenašel recept na obranu protihráče a remizoval, Novák a Kántor začali turnaj prohrou, když  neodolali tlaku papírově silnějších soupeřů.

V turnaji „B“ Sophia Cup přední hráči také vesměs všichni uspěli. Z šestice domácích šachistů vyhráli oba zkušení matadoři Šimáček a Sova a také dorostenec L. Kubát, který určitě bude nejspokojenější, neboť měl silného protivníka.

V neděli je na pořadu od 16 hodin 2.kolo, kterému bude předcházet dopoledne (již od 9:00 h) trojice souběžně hraných samostatných Rapid turnajů (Open, Senioři, Mládež).