Úvodní stránka

Petr Hollan v samostatném vedení, někteří favorité taktizují

Po 4. kole turnaje A UniLeasing Open se v čele osamostatnil Petr Holan, který poslal do nižších pater tabulky průběžného pořadí Jaroslava Voříška. Na druhé až čtvrté on-line šachovnici  toho diváci mnoho neviděli, protože Neuman, Turner i Hausner rychle své partie odremizovali, jakoby společně čekali, až přijde jejich čas, a tak se šance dostat se v tabulce výše chopili jiní.

Na druhé místo se vyšvihl Juřek (3,5b), když přehrál Bartoše. Klatovský oddílový dorostenecký duel Hurdzan – Dolanský zvládl lépe prvně jmenovaný a zařadil se s rovněž se 3,5 body na třetí místo. Stejný počet bodů má i překvapivě dobře hrající Nizozemec Ratsma. Lukáš Dolanský  (2,5b) nyní uzavírá třetí desítku. O celý bod si v tomto kole polepšil domácí Filip Šimůnek (2b) a také Jozef Kántor, v jeho případě šlo o výhru kontumační (1b). Jaromíru Novákovi se letos nedaří a je zatím bez bodu.

V Sophia Cupu  se plným počtem 4 bodů pyšní Milan Kotva a Alois Peřík, oba čeká  v dalším kole vzájemný souboj. Klatovští šachisté zde čelní pozice bohužel vyklidili, nikdo z nich se vítězství ve 4. kole nedočkal, jen Sova a Kocandová zapsali za dnešek alespoň půl bodu.

Každé dopoledne probíhají další doprovodné akce, na úterní fotbal naváže ve středu stolní tenis - viz turnajové propozice.