Úvodní stránka

Jonáš Eret přivezl stříbro z polofinále juniorů

V polovině listopadu se konalo v Kovářské polofinále juniorů a finále juniorek. Klatovský oddíl vyslal šestičlennou výpravu.Jonáš Eret, Tomáš Hurdzan, Lukáš Dolanský a Martin Simet startovali v kategorii H18, Milan Fürbacher v H20 a Jitka Jánská v D18.

Zatímco dívky rovnou bojovaly o celorepublikové medaile, hoši se utkali o 6 postupových míst na MČR juniorů. V „osmnáctkách“ hned tři klatovští zástupci během celého turnaje atakovali přední příčky. Před posledním 9.kolem živili postupové naděje ještě Jonáš, Tomáš i Martin. Jonáš Eret měl před sebou před sebou souboj s nasazenou jedničkou Jakubem Půlpánem. Postup na MČR mu zajišťovala remíza a té po boji opravdu dosáhl. Se 6 body obsadil celkově 4.místo a  v samostatně vyhlašované kategorii H18 dokonce druhé!

Tomáš Hurdzan potřeboval k postupu v posledním nutně zvítězit, což se mu nepodařilo, po remíze i tak obsadil pěkné 9.místo (5,5b). Martin Simet, který také útočil na postup, v posledním kole prohrál a skončil 14. s 5 body. Lukáš Dolanský nastřádal 4,5b, což stačilo na 24.místo, a také jeho mrzel neúspěch z posledního kola. Milan Fürbacher, který spadal věkem již do kategorie H20, plnil především roli hrajícího doprovodu. Jakožto poslední nasazený nepomýšlel na vysoké mety, a tak 41.místo, zisk 2,5b a 3 hráči, které zanechal na konci za sebou, nejsou špatným výsledkem.

V kategorii dívek se Jitce Jánské, coby nasazené jedničce, turnaj nepovedl podle jejích představ. Konečné 8. místo (5b) neodpovídá Jitčiným herním možnostem, leč 3 prohry v prvních pěti kolech lepší umístění neumožnily.