Úvodní stránka

Dvě zahřívací kola jsou za námi

V prvních dvou kolech turnaje O pohár města Klatov – Unileasing Open papírově silnější hráči většinou vyhrávali, přesto se pár překvapení již zrodilo.

V hlavním A turnaji UNIQA CUP si třetí nasazený IM Ivan Hausner vybral hned na úvod slabší chvilku, prohrál s přeštickým Jiřím Hájkem, a tak bude minimálně do půlky turnaje sledovat čelo turnaje poněkud zpovzdálí. Ve druhém kole se na prvním stole objevil domácí Tomáš Hurdzan, velmistr Petr Neuman byl však jeho síly. Pěkně vyhrála na druhé šachovnici WGM Nomin-Erdene Davaademberel, když si s její útočnou vozbou soupeř Jan Kunc nevěděl rady.

V turnaji B SOPHIA CUP půjde do třetího kola 18 šachistů bez bodové ztráty, je mezi nimi zatím i Václav Šimáček z Šachklubu Sokol Klatovy. Teprve další kola napoví, jak na tom kdo je.

Rozjely se již doprovodné soutěže. Nedělní dopoledne bylo věnováno rapid šachu. Otevřený rapid turnaj Restaurace Na Rozhrání Open se stal kořistí Marka Pokrupy z TJ Plzeň Košutka z.s.,  druhý skončil Jan Turner a třetí místo zaujal Kilián Slovák. Turnaj seniorů Auto Nejdl OPEN vyhrál Lubomír Pokora z oddílu TJ Baník Habartov. V rapidu Kolo Klatovy OPEN určeném pro mládež si nejlépe vedl Matyáš Hosnedl ze Šachové akademie VŠTE.