Úvodní stránka

Mongolská velmistryně potvrzuje kvality

Třetí a čtvrté kolo odehráli šachisté na turnaji O pohár města Klatov – Unileasing Open. Již po třech dnech se významně zúžila skupina hráčů s plným počtem bodů. Po čtvrtém dějství je stoprocentní už jen WGM Davaademberel z Mongolska v Áčku, zatímco v Béčku pokračují beze ztráty Šimáček a Soukal.

Jak již bylo napsáno, v turnaj A - UNIQA CUP si vede stálena jedničku mongolská velmistryně Nomin-Erdene Davaademberel (4b). Kromě prvního „aklimatizačního“ kola vyhrává  partie dost přesvědčivě, partiář končí odevzdaný u rozhodčího popsán ani ne do půlky. Dobře hraje též GM Petr Neuman (3.5b), včera trochu zataktizoval remízou s mladým Janem Miesbauerem, ale ve čtvrtém kole zabojoval a došel si černými kameny  pro výhru  nad M. Formánkem. Krok s Neumanem zatím udržuje také FM Michal Novotný (3.5b).

A jak si vedou domácí hráči? Nejlépe se daří Tomáši Hurdzanovi (3b), kterého budou moci diváci vidět i v následujícím  kole na online šachovnicích, Dolanský má 2 body, Novák a Kůsa po 1,5 bodu, M.Kubát 0,5 bodu a Kántor zatím nebodoval.

V turnaji B - SOPHIA CUP se zatím na výsluní hřeje klatovský Václav Šimáček (4b), stejně dobře je na tom i Roman Soukal. Jen půl bodu ztrácí Jirásek, Cyroň, Mička a Krupanský. Domácí hráči si stojí následovně: Bouček 3b, Sova 2,5b, Fekete 2,5b, L.Kubát 1,5b, bratři Velkoborští 1b, M.Skřivan, Steiner, bratři Bukvajové a Vilášek ještě žádné bodíky nemají.