Úvodní stránka

Že by rozhodnuto? Neuman zvýšil náskok

V šestém kole turnaje O pohár města Klatov se schylovalo na první (online) desce k překvapení, partie mezi Skotem Andrew Burnettem a Petrem Neumanem skočila však po oboustranných chybách nakonec šťastně pro vedoucího hráče turnaje A - UNIQA CUP.

GM Neumanovi (5,5 bodu) navíc hrály do karet i další výsledky, převážně remízy mezi možnými adepty na celkové prvenství v soutěži. Vyhrát sice dokázal FM Michal Novotný, ten ale hlavně potřeboval zahojit den starou ránu z 5. kola, nyní se alespoň dotáhl do skupinky hráčů se získanými 4,5 body (dle pomocného hodnocení v pořadí WGM Davaademberel, FM Novotný, Formánek, FM Lacina, FM Furman, Voříšek).

Šachisté Sokola Klatovy si v tomto kole vedli poměrně úspěšně. Tomáš Hurdzan (celkem 4 body, 15. místo) si remízou zajistil i pro následující kolo účast na podiu s online šachovnicemi. Lukáš Dolanský a Miroslav Kubát přidali na svá konta celý bod, benjamínek  Jakub Kůsa zapsal remízu, naprázdno vyšel pouze Jaromír Novák. Jozef Kántor v tomto kole pauzíroval.

V turnaji B -  SOPHIA CUP došlo novému střídání na čele průběžného pořadí. Roman Soukal totiž podlehl Karlu Cyroňovi, jenž se tím vyhoupl dočela s 5,5 body. Dařilo se i Václavu Šimáčkovi (Sokol Klatovy), tomu patří dělené druhé místo (5 bodů). V šestém kole vyhrál z Klatovanů ještě L. Kubát a T. Velkoborský.