Úvodní stránka

Prodloužená v předposledním kole

Osmé kolo turnaje O pohár města Klatov – Unileasing Open nabídlo divákům navzdory zvýšenému počtu remíz urputné boje. Zatímco v turnaji A – UNIQA CUP míří k zisku poháru pro vítěze GM Petr Neuman s bodem náskoku, v turnaji B – SOPHIA CUP je situace nejasná, o vítězství budou usilovat čtyři hráči, z nich nejlepší výchozí pozici má Karel Cyroň.

Na onlinech turnaje A skončilo všech deset partii remízou, výsledkově se tedy nikam nic nepohnulo, ale některé partie byly dohrané až do vyčerpání všech možností, jak partii rozhodnout. V tomto ohledu stojí za zhlédnutí partie Davaademberel – Miesbauer. V této úctyhodné šestihodinové bitvě na šachovnici vznikaly rozmanité varianty poměru materiálu, kdy si očití svědkové duelu mohli hlavy ukroutit propočty, jak má teoreticky partie dopadnout. V samotném závěru partie usiloval o bod už jen Jan Miesbauer, ale bílá se nenechala uskákat dvěma koňmi proti postouplému pěšci do matové sítě. GM Neuman se sedmi body a bodem k dobru na Adolfa Lacinu a Jaroslava Voříška dnes může i „pohodlnou“ remízou přidat další klatovský pohár do své již bohaté sbírky.

V turnaji B -  SOPHIA CUP sice vedení drží Karel Cyroň (7 bodů), ale stejně je na tom i Roman Soukal a promluvit do pořadí na nejvyšších příčkách mohou také další dva zkušení hráči Jan Mašek a Jiří Jirásek (oba 6.5 bodu).

V pátek večer proběhl turnaj AIRWEB OPEN – blesk, i tam pozici jedničky potvrdil GM Neuman (11,5b ze 13 kol), velmi zdatně si vedl Weber (GER, 11b), třetí skončil Výprachtický (9,5b). Celkem se zúčastnilo 70 hráčů.