Úvodní stránka

Tomáš Hurdzan získal do své medailové sbírky bronz z polofinále juniorů v kategorii H18

V Kovářské v Krušných horách se konalo od 11. do 18. listopadu polofinále juniorů a dorostenců a finále juniorek a dorostenek. Sokol Klatovy reprezentovali Martin Simet, Tomáš Hurdzan, Lukáš Dolanský, Jakub Kůsa v kategorii H18 a Anna Tůmová v D18. Chlapci kromě medailí usilovali o šest postupových míst na jarní republikové finále juniorů. Jak se na konci ukázalo, na postup bylo zapotřebí letos dosáhnout 6,5 bodu v 9 kolech.

Soutěž juniorů ovládl se 7 body Jiří Liška, jemuž trochu překvapivě, zato velmi zdatně, sekundoval Filip Nový. Třetí místo obsadila zaslouženě Nela Pýchová ziskem 6,5b, která neobhajovala své loňské zlato ze soutěže juniorek, avšak dokázala se prosadit v silné konkurenci hochů. Skupinku hráčů se 6,5 body uzavíral celkově sedmý, leč v kategorii H18 bronzový Tomáš Hurdzan. Tomáš začal turnaj poněkud vlažně třemi remízami s papírově slabšími soupeři, ale pak se čtyřmi výhrami v řadě dostal do postupové hry. S dvěma favority následně na závěr přidal dvě cenné remízy.

Na postup i medaili si věřil před turnajem také Martin Simet. I on stejně jako Tomáš nezahájil soutěž dobře, poté rovněž v dalším průběhu celkem 4x zvítězil, což i jemu před posledním kolem dávalo naději na postup, ovšem výhra byla k tomu nutnou podmínkou. Martinovi poslední krok nevyšel a s 5,5 body obsadil celkově 20.příčku. Na 23. místě skončil Lukáš Dolanský s 5 body, kterému se povedl lépe start turnaje, když zejména skalp favorizovaného Martina Hollana jej jistě potěšil. Smolná prohra s Patrikem Štěpánem a pozdější dva nezdary s Klatováky Tomášem a Martinem mu nedovolily zůstat v popředí tabulky. Dvanáctiletý Jakub Kůsa jel do Kovářské na zkušenou, 9 partií se zkušenějšími soupeři mu dalo jistě více než získaných 2,5 bodu a celkové 62.místo. Podrobnosti k polofinále najdete zde .

Mistrovskou kategorii dívek odehrála za klatovský oddíl Anička Tůmová, které se příliš nedařilo, 3 body stačily jen na 26. příčku. Vítězkou se stala Karin Němcová. Další podrobnosti: zde .