Úvodní stránka

Turnaj O pohár města Klatov opanoval IM Marcin Krzyzanowski

Turnaj O pohár města Klatov – Unileasing Open má za sebou 27.ročník. Celkové vítězství si remízou v posledním kole pohlídal polský mezinárodní velmistr Marcin Krzyzanowski, jemuž se tím podařilo naplnit roli nasazené turnajové jedničky. Během devíti kol hlavního turnaje Bazar Běšiny Cup nasbíral 7 bodů stejně jako FM David Výprachtický z SK OAZA Praha a IM Jaroslav Bureš z ŠK Slavoj Poruba, kterým pomocné hodnocení přisoudilo druhou a třetí příčku. Turnaj měl letos silnější obsazení než v uplynulých letech, na což v kombinaci s poněkud slabší formou doplatil jeho mnohonásobný vítěz GM Petr Neuman, který skončil tentokrát až sedmý.

Největším skokanem oproti svému nasazení (o 51 míst) a zároveň i nejmladším hráčem A turnaje byl desetiletý Jakub Seemann z Polska (5b). Cenu pro nejlepší ženu si odnesla Blanka Brunová z ŠK Karlovy Vary.

Nejlepší z klatovských hráčů Tomáš Hurdzan obsadil se ziskem 6 bodů pěkné 13.místo, do první dvacítky se vešel ještě devatenáctý  Martin Simet (5,5b), bodově shodně si vedl ještě 23. Filip Šimůnek Dále s pěti body zakončili turnaj 29. Matouš Eret, 36. Václav Nový a 38. Miroslav Kubát. 4,5b v podání  Jakuba Kůsy znamenalo 43. místo. Mírně nespokojen se 4 body je 57. Lukáš Dolanský. Jozef Kantor se svým 84.místem téměř trefil své nasazení.

Souběžně se hrál také B turnaj zvaný Sophia cup. Překvapivě zvítězil David Novotný z TJ Kobylisy před Janem Kastnerem z oddílu Šachklub města Dobrovice a Eliškou Vavřínkovou z Lokomotivy Brno. Několik kol se na špici průběžného pořadí držel český šachový supertalent teprve osmiletý Václav Finěk, jehož však prohra v posledním kole s dorostenkou Vavřínkovou srazila až pod stupně vítězů.

Solidní 9. místo vybojoval hráč pořádajícího oddílu ŠK Sokol Klatovy Václav Šimáček (6b). Příjemně potěšil svými výkony 31. Vojtěch Matějíček (5,5 b), hned za ním skončil Zdeněk Sova (5,5b). Padesáti procentní zisk zaznamenal 71. Vlastimil Bouček. Na turnaji získávaly ostruhy děti z šachových kroužků vedených trenérem Karlem Nováčkem, a to  Martin Bukvaj (3b), Jan Bukvaj (2,5b), Matyáš Roubal, Matěj Skřivan a Anežka Nová (všichni 2b).