Úvodní stránka

Mistryní Čech dívek do 8 let se stala Anežka Nová z Klatov

V severočeském Mostu proběhlo Mistrovství Čech dětí do 8 a 10 let. Šachklub Sokol Klatovy měl v obou turnajích své zastoupení.

V kategorii dívek do 8 let dosáhla obrovského úspěchu Anežka Nová, která ziskem 5,5 bodu vybojovala zlatou medaili před dalšími 4 soupeřkami, které získaly jen o půl bodu méně. Anežka v turnaji využila především výhodu bílých figur, když všechny 4 partie s bílými vyhrála a zaslouženě se může pyšnit titulem Mistryně Čech dívek do 8 let pro rok 2018. Velký úspěch Aněžku určitě „nakopne“ do dalšího tréninku a věříme, že svůj talent a tréninkovou píli zúročí poslední březnový víkend při Mistrovství České republiky, které se bude konat ve Frýdku-Místku.

Mistryně Čech – Anežka Nová

Mezi chlapci do deseti let bojovali hned 3 klatovští borci. Výborný vstup do turnaje měl Martin Bukvaj, který po většinu turnaje bojoval na předních šachovnicích, bohužel se mu pak nepovedly 3 závěrečné partie a ziskem 4 bodů mu utekl postup na MČR. O půl bodu více než Martin získalo jeho dvojče Honza, poslední klatovský zástupce Martin Vilášek vybojoval 3 body. Kluci každopádně vynikali svoji bojovností a ukázali, že klatovský šach se o svoji budoucnost nemusí obávat.

Martin Bukvaj                              Jan Bukvaj                                   Martin Vilášek