Úvodní stránka

Do úniku se vydal FM Havelka

V pátém a zejména šestém kole šachového turnaje O pohár města Klatov – UNILEASING OPEN se favorité v A i B turnaji až na malé výjimky náležitě vzchopili, v Áčku dokonce v první desítce průběžného pořadí zbylo už jen jedno neočekávané jméno a to zásluhou mladé Belgičanky Vanduyfhuys.

V turnaji A – VOZP cupu se na pódiu sálu kulturního domu v kole pátém podepisovaly remízy na všech 6 šachovnicích, čehož náležitě využili vítězové partií dalších. Zmíněnou Belgičanku Vanduyfhuys (ve startovní listině 33. nasazená) vynesla překvapivá výhra nad Kiliánem Slovákem v následujícím kole až na první stůl, kde půlbodovým ziskem v souboji s favorizovým FM Rubešem dala najevo, že se nenechá z předních příček jen tak snadno odstavit. Šesté kolo zvládli na jedničku FM Havelka, GM Neuman a také IM Hausner, první jmenovaný se ujal vedení v turnaji (5b), druzí dva zaostávají o půl bodu a ve skupince hráčů se 4,5 body na kontě jsou s nimi ještě Rubeš, Hollan,  Vanduyfhuys, Mejzlík a Zeman. V 7. kole bude Havelka černými figurkami hájit první příčku proti nasazené jedničce Neumanovi. Klatovští hráči Martin Simet, Matouš Eret a Martin Kopřiva mají po 3,5 bodech a nachází se aktuálně ve třetí desítce výsledkové listiny, o poznání méně se zatím daří Jozefu Kántorovi (1b).

V turnaji B – Bazar Běšiny cupu se po šestém kole drží v čele Staník s 5,5 body, které dosud získal i Kastner (první nasazený), od 3. do 6. místa se řadí dle pomocného hodnocení pětibodoví Mašek, Žák, Flajšman a Belgičan Vanduyfhuys (mladší sourozenec úspěšné hráčky z A turnaje) . Nad svým nasazením se pohybuje domácí hráč Zdeněk Sova (4.5 b, 17. místo) a je na tom z patnáctky klatovských šachistů zatím nejlépe.