Úvodní stránka

Král Šumavy a Memoriál Ing. Jaromíra Nováka

Dne 22.12.2019 se uskutečnil 2. ročník šachového turnaje mládeže „Král Šumavy“. Soutěžilo se v kategoriích do 7,9,11 a 13 let, přičemž hoši a dívky hráli společný sedmikolový turnaj v rapid šachu příslušné věkové kategorie s tempem 15min+5s.

O tom, že turnaj si získává místo v šachovém kalendáři, svědčí to, že letos do klatovské sokolovny dorazilo celkem 54 dětí, což byl téměř dvojnásobek účastníků oproti loňsku.

Králi / královnami Šumavy v jednotlivých kategoriích stali: H7 - Lukáš Zrůst, D7 - Simona Šilhánková, H9 - Vojtěch Jančík, D9 - Anežka Nová, H11 - František Eliáš Škutil, D11 - Anna Bartoníčková, H13 - Vít Vilímek, D13 - Natálie Křenová.

V hlavním sále klatovské sokolovny týž den (22. 12.)  uspořádali pořadatelé ze Šachklubu Sokol Klatovy souběžně s turnajem Král Šumavy ještě Memoriál Ing. J. Nováka jako vzpomínku na nedávno zesnulou legendu klatovského šachu.  V silně obsazeném OPEN turnaji si nejlépe vedl Tomáš Hurdzan (Sokol Klatovy, 6,5b), za ním se umístili na druhém a třetím místě jeho oddíloví kolegové Jakub Kůsa a Filip Šimůnek s 5,5 body. Až čtvrtý v pořadí skončil první nasazený IM Ivan Hausner (Dopravní podnik Praha), který rovněž získal 5,5 bodu, ale pomocné hodnocení mu znehodnotila nečekaná prohra hned v úvodu turnaje. Cenu pro nejmladšího účastníka si odnesl devítiletý Matyáš Roubal, který vybojoval 4 body a obsadil velmi pěkné 20. místo.