Úvodní stránka

Ohlédnutí za regionálním přeborem

Poslední lednovou nedělí skončila regionální soutěž družstev (RP). Tým Klatovy C hrál v tzv. skupině A (A je zde jako rozlišovací písmenko), kde účinkovalo 8 družstev, a nevedl si vůbec špatně, ba naopak. Konečné čtvrté místo (10 bodů v tabulce) je hezké, ale nejlepší je na tom široká účast dětí-domácích odchovanců.

Naše družstva „B“ a „C“ během posledních let sužuje generační problém. Starším hráčů docházejí síly a již nemohou odehrát  všechna  utkání. A jak známo, dospělých aktivních členů má oddíl nedostatek. A k tomu ještě přišla konstelace, že všechna klatovská družstva hrají utkání ve stejný den. Nebylo tedy co závidět kapitánu Zdeňku Hanzlíkovi při shánění bojeschopných. Naštěstí je tu však mládež včetně rodičů ochotných mnohdy trochu na poslední chvíli upravit víkendové plány. Suma sumárum letos neměly Klatovy v regionálním přeboru významnější problémy s postavením družstva do jednotlivých utkání. Desítka dětí ve věku do 12 let (na startu sezóny) se podělila o více než 60% partií. A mladí borci z toho museli mít často velkou radost, protože kromě zkušeností z vážných partií nasbírali pěknou porci bodů. Nutno dodat, že tento trend se projevuje i v jiných oddílech, které vedou tréninky dětí, takže sem tam se potkali za šachovnicemi i „staří známí“ z dětských turnajů v rapid šachu. A to je určitě dobře.

A ještě trochu statistiky. O tom, že šlo o pořádné boje svědčí to, že jen 5 partií Klatováků skončilo remízou a dokonce žádná z nich nebyla podepsána na třetí až páté šachovnici. Hráči, kteří připsali nejvíce bodů: Pavel Požár (4/5), Matyáš Roubal (2,5/3), Martin Bukvaj (2/2), Honza Bukvaj (2/4) … všechno mládež, někteří z nich už nastoupili i za Klatovy B v KP II či v extralize mládeže.

Kompletní výsledkový servis zde.