Úvodní stránka

Šachisté na startu turnaje O pohár města Klatov

Po dvouleté, koronavirem vynucené, odmlce začne v sobotu 2. července tradiční klatovský šachový turnaj O pohár města Klatov. Tradice klatovského šachu sahá ještě dávno před povýšení Klatov na královské město, když podle dochovaných historických pramenů už kníže Oldřich věnoval roku 1015 tehdejší trhové vsi Klatovy znak se šachovnicí poté, co byl v šachu hned několikrát přemožen místním primasem Radoslavem Kurkou.

U šachovnic se tento rok sejde v klatovském kulturním domu Družba přibližně sto padesát šachistů, hrát se budou souběžně dva devítikolové turnaje A a B se zápočtem na FIDE ELO.

Hlavním favoritem mezinárodního turnaje A bude za brněnský klub hrající FIDE mistr Vojtěch Straka, následovaný pražským FIDE mistrem Kiliánem Slovákem a nestárnoucím legendárním mezinárodním mistrem a tradičním účastníkem turnaje Ivanem Hausnerem. Vysoko nasazení budou i domácí Tomáš Hurdzan a Matouš Eret. Sokol Klatovy ještě reprezentuje velmi nadějný, teprve dvanáctiletý Matyáš Roubal, dále pak o několik let starší Petr Flajšman a zkušený Vlastimil Bouček.

Turnaj B letos čítá téměř 100 přihlášených hráčů. Své šachové schopnosti zde poměří tradiční účastníci s talentovanou mládeží. Sokol Klatovy zde budou reprezentovat zkušený Zdeněk Sova, mladí Martin a Jan Bukvajovi, Denis Kasík, Pavel Požár, Anežka Nová a úplně nejmladší generaci zastupují Barbora Tykalová a Jan a Dominik Tomešovi.

Začátky jednotlivých kol budou v obou turnajích denně od 16 hodin s výjimkou pátku 8.7. (začátek od 14 h) a neděle 10.7., kdy hrací kolo začne již v 9 h. Veřejnosti bude umožněn vstup do hracího sálu, kde bude možno sledovat průběh turnaje.

Více informací na www.openklatovy.cz