Úvodní stránka

KLATOVSKÁ VĚŽ - šachový turnaj pro začátečníky opět s rekordní účastí!

V sobotu 8.listopadu 2008 začala turnajem v DDM Klatovy další série turnajů pro začínající šachisty Klatovská věž. Oproti loňskému roku se sešlo na startu opět o něco více šachistů, a tak byl letos vytvořen nový rekord v počtu účastníků – celkem hrálo 63 dětí, 4 v kategorii mateřských škol, 43 v tradičně nejobsazovanější kategorii 1.-4.tříd ZŠ a 16 v kategorii 5.-9. tříd ZŠ.

Zhruba po třech hodinách hry byli známi vítězové – v kategorii starších dětí byl boj o medailové pozice poměrně vyrovnaný, lepší pomocné hodnocení vyneslo na 1.místo Jana Kvocha z Plzně, druhé místo a též 5,5 bodů získal Pavel Bubela z Hartmanic a třetí místo obsadila opět díky lepšímu pomocnému hodnocení s 5 body nejlepší dívka v této kategorii, Veronika Křížová. V kategorii mladších dětí vyhrál s půlbodovým náskokem a především velmi pěknou předvedenou hrou Tomáš Hurdzan z Klatov. Na druhém místě se umístil Marek Vácha též z Klatov ziskem 6 bodů a na 1.místě mezi děvčaty a na 3.místě celkově skončila díky lepšímu pomocnému hodnocení s 5,5 body Kateřina Kretíková z Hartmanic. Děti z mateřských škol nakonec hrály společně s kategorií mladších školáků a vůbec si nevedl špatně Max Schmidt z MŠ ve Studentské ulici v Klatovech, který získal 3 body a tím v této kategorii též 1.místo. 2.místo si vybojoval Jakub Matuška z MŠ národních mučedníků v Klatovech a o 3.místo se podělily Eva Trejbalová z MŠ v Líních a Adriana Málková z MŠ ve Strašicích.

Organizátoři by ještě chtěli tímto poděkovat vedení DDM za možnost využívat jejich hezkých prostor, dále všem rodičům a dětem za hojnou účast a zároveň je pozvat na druhý turnaj série, který se koná 17.ledna 2009 na ZČE Plzeň.