Úvodní stránka

Tomáš Hurdzan a Eva Petrová si přivezli z Tábora bronzové medaile

O prodlouženém víkendu bylo město Tábor doslova obklopeno nejmenšími šachisty, kteří spolu se svými trenéry a doprovody se zúčastnili Mistrovství Čech do 8 a 10 let. Celkem 100 mladých šachistů bojovalo v kategoriích H8, H10, D8 a D10. Agilní oddíl Sokola Klatovy bude na tuto akci určitě vzpomínat jen v dobrém, protože 2 klatovské naděje si z této akce přivezly bronzové medaile.

V kategorii do 8 let po výborném výkonu se ze zisku bronzu zaslouženě radoval Tomáš Hurdzan, kterého může těšit, že byl jedním ze dvou hráčů, kteří porazili vítězného Filipa Mencla z Líní. Na výborném 6. místě reprezentoval klatovský oddíl Matouš Eret a jen horší pomocné hodnocení ho připravilo o ještě lepší umístění. Oba tito mladíci jsou velkým příslibem do budoucnosti pro klatovský šach.

V kategorii dívek příjemně překvapila Eva Petrová, která ziskem 5 bodů z 9 partií skončila na výborném 3. místě a odvezla si svoji první cennou medaili z významné soutěže. Ve stejné kategorii statečně bojovala Maryam Amina Koucha, pouze nemoc ve druhé polovině soutěže ji připravila o vyšší posty.

Mezi chlapci do 10 let se čekal slušný výsledek od Adama Hosnedla a Davida Macnera. Oba měli skvělý začátek 3 ze 3 resp. 2,5 ze 3, následoval výpadek v sobotu 0/ 4 resp. 1/4 a výborný finiš v posledním dnu, což vedlo k solidnímu 16. místu u Adama a trochu za očekáváním se pak ve třetí desítce umístil David. Ve stejné kategorii spíše zkušenosti sbírali Marek Vácha a Lukáš Holý, na nejlepší sice nestačili, ale přesto nezklamali.